KFD Rhodiola Rosea- Kuldjuur (90tbl)

Tootekood: 561 Kaubamärk: KFD Nutrition Ühik: tk
- Parandab mälu, konsentratsiooni ja õppimisvõimet
- Aitab võidelda stressi, mentaalse ja psüühilise väsimusega
- Väsimuse korral
- Regueerib vererõhku
- Stimuleerib närvisüsteemi
- Aitab vähendada kehakaalu (kiirendab rasvkoes talletatud energiavarud metaboliseeruvaks energiaks)
- Unehäirete korral
- madala libiido korral
17,90 € 716,00 €/Kg

Rhodiola rosea ehk kuldjuur oli lääne maailma avalikkusele veel 1992. aastal praktiliselt tundmatu, kuigi selleks ajaks oli Venemaal kirjastatud mitmete põhjapanevate uurimuste tulemused. Eestis said kuldjuure omadused tuntuks Siberisse küüditatud ja sealt naasnud inimeste kaudu. Trükisõnas tutvustas spordiarst Dr. Tiiu Olm kuldjuure adaptogeenseid omadusi 1984.a. “Spordilehes” Nr.5(3635)

Kuldjuur kui kohandaja ehk adaptogeeni üheks peamiseks omaduseks on ainevahetuses kasutatava energia, vastupidavuse ja vaimse erksuse suurendamine päeval ja sügava ning kosutava une tagamine öösiti. Viimast vaid juhul, kui kuldjuure preparaati õhtul ei kasutata. Haigestumise järel aitab kuldjuur organismil kiiremini kosuda ning immuunsüsteemi taastada.

Kuldjuurel on ka omadus kiirendada rasvkoes talletatud energiavaru muundumist metaboliseeruvaks energiaks. Selles osas on kuldjuur lausa looduslikuks kingituseks nii sportlastele kui ka inimestele, kellel on vajadus oma kehakaalu vähendada tervislikul moel.

Enamus tuntud adaptogeene pärineb Kaug-Ida maadest. Neist tuntuimad on þenþen ehk ginseng (Panax ginseng), rhapontikum (Rhaponticum carthamoides), hõlmikpuu (Ginkgo biloba) ja eleuterokokk (Eleutherococcus senticosus) jt., kuid nende taimede omadused jäävad kuldjuure toimest kaugele maha. Kuldjuurt kasutasid vene kosmonaudid ja sportlased taastamaks südame normaalset rütmi peale pingutavaid koormusi vältides kudede hapnikupuudusest tulenevaid kahjustusi nii lihaskoes kui närvisüsteemis. Leiti, et kuldjuur tugevdab närvisüsteemi, suurendab sugulist võimekust, tõstab tähelepanuvõimet ning selle kiirust, parandab mälu ja vere juurdevoolu lihastesse ning ajju, ka insuldi tagajärgede leevendamine, teda on soovitatud kasutada südamenõrkuse, kehvveresuse, diabeedi ja madala vererõhu puhul. Kuldjuure toimel suureneb organismis valgusüntees ning ta avaldab antimutageenset ja antidepressiivset toimet, kosmeetikas kasutatakse teda kreemide ja maskide koostises naha lõtvumise ja vananemise vastu. Tiibeti rahvameditsiinis on kuldjuurt kasutatud düsenteeria, seljavalude, kopsupõletiku, menstruatsioonihäirete, valgevooluse ja traumaatiliste kahjustuste korral.
 

Roosilõhnaline kuldjuur võib olla tõhus meeleolu parandamisel ja depressiooniga võitlemisel. Pilootuuringud inimestel on näidanud, et ta parandab füüsilist ja vaimset võimekust ning võib vähendada väsimust. Ka katsed rottidega on näidanud, et roosilõhnaline kuldjuur hoiab ära stressiga seotud muutusi söögiisus, kehalises aktiivsuses, kaalus ja sigimistsüklis. Inimesel on annus 340–680 mg päevas näidanud 18–70-aastastel mees- ja naispatsientidel olulist mõju kerge või mõõduka depressiooni korral. Kuldjuureekstrakti kasutamine suurendab vaimset võimekust, eriti keskendumisvõimet, nii tervetel inimestel kui ka kroonilist väsimust põdevatel läbipõlemissündroomi all kannatavatel isikutel.

See mõju on seotud serotoniini ja dopamiini taseme parandamisega kehas monoamiinoksidaasi pärssimise tõttu ja mõju pärast opioidsetele peptiididele, näiteks beetaendorfiinidele,

1 portsjon (1 tablet sisaldab):
200mg Rhodiola rosea, sh rosavinid 6mg, sh salidrosiidid 2mg. 

Soovitatav tarbimine: 1 tablett päevas. Neela tervelt koos klaasi veega.

Koostis: Rhodiola rosea ekstrakt ( standardiseeritud 3% rosaviinid ja 1% salidrosiidid), täiteaine: tselluloos, glaseeraine: hüdroksüpropüülmetüültselluloos, paakumisvastane aine: magneesiumsoolade rasvhapped ja ränidioksiid, klaasaine: polüetüleenglükool. 

 
weight 0.025