Blogi

Mida osta jõulukingituseks?

09.12.2024
Mida osta jõulukingituseks?

Jõuluaeg on kohe käes ja nagu ikka on paljudel meist mõtlemist, mida jõulukingitusteks osta. Paraku vaatamata suurtele pingutusele, mis kingi tegija teeb sobiva valiku langetamiseks juhtub nii, et kingitus ese osutub kingisaajale mõnikord üsna mõttetuks asjaks, mis kasutust ei leia ja kuhugi kappi või kapi peale seisma jääb. Kuigi alt võib minna erinevate kingitustega, siis üsna kindla peale valik on kinkida mõni söödav asi, sest selle puhul on väga suur tõenäosus, et see kingi saaja poolt ära tarvitatud saab.

Kohti, kust jõulukingitust osta on väga palju ja EstFit pigem ei ole päris tavapärane, kust kingitust valida, aga vaataks täna, mida võiks EstFiti valikuks kingiks võtta. Oleneb muidugi ka sellest, et millise inimesega on tegemist ja kui palju sa tema eelistust tead.

Kui tegemist on regulaarselt spordiga tegeleva inimesega, siis pigem ei soovitaks osta väga spetsiifilisi toidulisandeid nagu kreatiin, massilisajad, pre-workout, testosteroonitõstjad jms. Kui see inimene selliseid tooteid tarvitab, siis tõenäoliselt on tal oma eelistused välja kujunenud ning tõenäoliselt ostab ta neid regulaarselt ning tõsisemal treenijal on sageli mitme kuu varud ostetud. Ja pigem sellised lisandid on tema jaoks igapäevane teema, mis valmista suurt üllatust.

Üks lihtsamaid asju, mida osta ja mida peaaegu kõik tarvitavad ja mis peaaegu kõigil tuju heaks teeb on valida KFD maapähklivõi. See on naturaalne ja ilma lisatud suhkruta toode, millel on palju kasutusvõimalusi, näiteks saab panna putrude sisse, määrida rõstsaiale või pannkoogile, kasutada mitmesuguste magustoitude valmistamisel. Ja see toode läheb hästi peale ka spordikaugetele inimestele. Maapähklivõi on meil üks müüdavamaid tooteid üldse ja et kui paljud inimesed seda ikka ja jälle ostavad, siis see ei saa halb olla. KFF maapähklivõi on valikus nii Smooth kui Crunchi versioonis, aga miks mitte võtta mõlemad.

 

Kui maapähklivõi on liiga tavapärane, siis võib valida näiteks KFD mandlikreemi valge šokolaadi ja kaneeliga

Teine hea valik jõulukingiks on kollageen. Kollageen on kasulik nahale, küüntele, juustele, liigestele. See on ka selline toode mis sobiv väga hästi ka mittesportlastele.

Meie valikus olevad KFD ja Ostroviti kollageenid on väga hea lahustuvuse ja hea maitsega. Kui paljud inimesed ei taha juua kollageeni jooke, sest need on tavaliselt üsna mõrud, siis meie valikus olevate kohta seda küll öelda ei saa. Kes on proovinud, need teavad. Aga lisaks on meie valikus ka kapsli vormis kollageeni, kes ikkagi ei soovi kollageeni joogina juua.

Kolmandaks võiks mõelda millegi üllatusliku peale, siis võiks võtta midagi meie kalorivabade toode hulgast. Näiteks tarretis, kissell või vahukommimagustoit. Neid saab kasutada nii magustoitude koostisosana kui süüa niisama õhtul kui juba päeva kalorinorm on täis, aga tahaks midagi veel. Väga maitsva kombinatsiooni saab kui teha üks ports tarretist ja sinna peale panna veidi vahukommimagustoitu, näiteks kombineerida kirsimaitseline tarretis ja bombardino maisteline vahukommimagustoit

 

Photo 15.01.2024, 13 10 32 (1).jpg (2.19 MB)

Kui mõelda selle peale, et mida päkapikud sussi sisse võiksid tuua, siis on hea valik valgubatoon või miks mitte ka näiteks valguküpsis. Need maitsevad hästi ja lähevad ka põhimõtteliselt igaühele. Kui mõelda selle peale, kas panna sussi sisse näiteks Snickersi šokolaad või Snickersi valgubatoon, siis teine on kindlasti parem valik.

See aasta on jõulude puhul meil uudiseks Barebellsi piparmündimaitseline valgubatoon, mida saab osta ka kastiga

Tezza-8783.jpeg (1.24 MB)

Kuna pärast jõule on tulemas uus aasta ja mõnedel meist on mõni lähedane inimene, kelle puhul te juba teate, et uuel aastal ta tahab hakata spordiga (uuesti) tegelema või tahab uuel aastal hakata treenima teadlikumalt ja tõsisemalt, siis võiks ju midagi talle ka jõuludeks kinkida. Iga aasta pöördub meie poole inimesi, kes küsivad, et tahad panna kokku niiöelda stardikomplekti, mis oleks talle toetuseks treeningutel. Sellisel juhul üks asi, mis võiks käiku minna on mõni valgupulber, aga sõltuvalt sellest inimesest ja tema eesmärkidest võib sinna minna juurde näiteks mõni rasvapõletaja, kollageen, mõni vitamiin. Väga mõistlik on sellisel juhul kirjutada info@estfit.ee või võib ka Facebooki võI Instasse kirjutada EstFiti kontole. Mõtleme üheskoos talle kingipaki välja ja saame ka poehinnast veidi parema hinna teha.

 

Kuidas pimedat aega üle elada?

02.12.2024
Kuidas pimedat aega üle elada?

 

November on selleks aastaks mööda saanud ja juba esimest lundki on maha sadanud. Hakkab juba jõulu poole liikuma ja siis hakkab pime aeg juba vaikselt mööda saama. Kuna hallil, sombusel ja pimedal ajal võib kergesti masendus peale tulla ja motivatsioon langeda, siis novembrikuus küsisime oma jälgijatelt:

Mis on sinu maagiline tervislik loits, mis aitab pimedal ajal masendusest üle saada?

Saime palju huvitavaid ja kasulikke vastused ja veelkord suur tänu kõigile, kes osalesid.

Teeme, siis kokkuvõtte sellest, millised loitsud aitavad masendust võita.

Tegutsemine, tegutsemine, tegutsemine!

Vast igaüks meist on kogenud seda, et kui  tegevuseta passida, diivanil vedeleda ja mitte midagi teha, siis see kehva tuju paremaks ei tee. Muidugi on tore aeg-ajalt veidi vedeleda ja see aitab puhata ka, aga kui masendus kipub peale tulema, siis on targem ennast püsti ajada ja midagi teha. Aga mida siis teha? Põhimõtteliselt peaaegu ükskõik mida teha on parem kui mitte midagi teha, aga väga soovitavad on erinevad kehaliselt aktiivsed tegevused. See ei pea olema sport, aga kui natuke liigutada, siis on üsna kindel, et saab tuju rõõmsamaks. Aga, kuidas siis meie jälgijad liigutavad?

Aktiivsena püsimine on nr 1, mis aitab mul hoida masendusest eemale, minul toimib kõige paremini kõndimine või rattasõit

Jõusaali treening ja vahest joogatamine, ilma milleta ei saa

Tavaliselt siiani olnud talisuplus

Palju liikumist värskes õhus !

Liikumine on tarkuse ema

IMG_6608.jpeg (2.42 MB)

Masendusest aitab üle ka endale mõnusa olemise tegemine. Selleks on mitmeid võimalusi, aga võlusõnadeks on hea raamat, hea muusika, meeldiv jook ja piisavalt valgust. Pime aeg on hea aeg võtta mõni hetk iseendale, et mõelda natuke sügavamalt asjade peale, mille peale me igapäevaselt kiirete toimetuste vahel ei jõua mõelda.

Küünalde põletamine, mõnus lugemine, soe tee

Mõnus jook võib olla erinev, olgu see siis tee või kakao. Mõned korjavad ise ravimtaimi, millest teed valmistada. Valgus aitab ka kindlasti tuju paremaks teha, eriti küünlavalgus või kaminatuli. Valgus aitab pimedust võita ja näitab õiget suunda.

Saagu olema valgus, mis kumaks alati ka läbi pimedamate hetkede, et suund ei kaoks käest!

Valgus minu ees,

valgus minu sees,

Valgus minu ümber -

mina selle sees

Pimedat aega aitab üle elada ka hea seltskond, ükskõik mida toredate inimestega koos teha. Võib olla niisama või teha koos trenni.

Loitsuga laulan end trenni ja naasen badassina trennist nagu ka mu badass trenni biffid

IMG_3759n.png (553 KB)

Kas süüa valgupulbrit või valgubatooni?

21.11.2024
Kas süüa valgupulbrit või valgubatooni?

 

Valgupulbrid ja -batoonid on ühelt poolt väga erinevad, aga samas koostiselt ja funktsioonilt üsna sarnased tooted. Mõlema puhul on enamike toodete puhul võimalik ühe portsjoniga (kulbitäis pulbrit või üks batoon) saada kätte üks tavapärane valgukogus, mida inimese organism korraga omastada suudab ehk umbes 20-25g valku. Nende toodete tarbimise viisid on aga väga erinevad, sest valgupulbrist on vaja teha valgušeik või kasutada seda mõnes teises toidus, valgubatooni saab aga lihtsalt hammustada. Valgupulbrit me vist ikkagi lusikaga lihtsalt sisse ajama ei hakka?

Mugavus

Valgubatoonid on selles mõttes mugavad, et kui neid tööle, kooli, trenni, metsarajale või kuhu iganes kaasa võtta, siis saab need pista taskusse või käekotti ja neid on mugav süüa. Ei võta palju ruumi ja ei vaja ka šeikerit ega vett või piima joogi tegemiseks. Olen trennide puhul teinud valgupulbriga mõnikord joogi šeikerisse valmis ja pannud selle trennikotti, et pärast trenni juua. Mõnel korral ei ole ma aga kaant korralikult kinni keeranud ja piimane valgujook on mööda kotti laiali valgunud. Üsna paras jama.

Täiskõhutunne

Kuna valgubatoonid sisaldavad ka kiudaineid ja rasvasid, siis pakuvad nad pikemaajalist täiskõhutunnet kui enamik valgupulbreid. See teeb need heaks valikuks neile, kes otsivad toekamat vahepala ja soovivad vältida näljatunnet pikema aja vältel. Ma ütleks siiski, et see erinevus ei ole väga suur, sest ka valgujoogi joomine tekitab üsna pikaks ajaks täiskõhutunnet, vähemalt mulle endale.

Maitse

See on kindlasti maitse asi, aga mulle meeldivad valgubatoonid rohkem veel selle pärast, et need pakuvad rohkem maitseelamust. Need on teatud määral ikkagi maiustuse eest, vähemalt saab midagi süüa ja söömine on meeldiv tunne. Valgujook pigem ei ole väga lemmikjook juua, pigem meeldib juua kohvi või Uplifterit. Valgubatoon aitab magusaisu leevendada, kuigi valgujook teeb ka seda selles mõttes, et paneb kõhu täis ja pärast seda väga midagi näksida kohe ei taha. Aga batoon pakub rohkem naudingut ja maitseelamust.

Kulud

Kes tahab regulaarselt suuremates kogustes lisavalku tarbida, siis see kindlasti hakkab rahakoti peale ka. Kui näiteks päevas 2 batooni süüa, siis see on 60 batooni kuus. Makstes ühe batooni eest 2.50-3.00 eurot, siis see teeb 150-180 eurot kuus. 60 valgubatooniga samaväärse valgukoguse saab näiteks kahest 900g KFD WPC82 valgupulbri kotist. Üks kott maksab 24.90. Seega samaväärse valgukoguse saab vähem kui 50 euroga, mis tähendab, et hinnavõit on kolmekordne.

Valgukoguse doseerimine

Valgupulbri puhul on võimalik ka mugavamalt soovitud valgukogust doseerida. Kui on kindel plaan süüa 20g või 30 g valku, siis saab vastavalt pulbri valgusisaldusele täpselt arvutada, et on vaja võtta näiteks 25 g või 36g valgupulbrit ja seda saab toidukaaluga kaaluda. Muidugi võib ka võtta näiteks 0,8 või 1,3 valgubatooni. Saab ju kasvõi joonlauaga mõõta kui tahta. Aga kui aus olla siis ma ise nii täpne grammipealt makrode arvutaja ja doseerija ei ole.

Makrod

Valgupulber koosneb peamiselt ainult valgust, süsivesikuid ja rasvasid on selles väga vähe. Seetõttu on ka valgupulbri portsjon madalama kalorsusega. Kui mõlemas saame 20-25g valku, siis batoonist ka 15-20g süsivesikuid ja 7-10g rasva. Valgupulbri portsjonis on süsivesikuid ja rasvasid tavaliselt vaid 1-2g. Kokkuvõtteks on annab valgubatoon umbes 200 kcal ja valgupulbri portsjon umbes 100 kcal. Kui valgupulbrit piimaga segada, siis muidugi tuleb sealt makrosid juurde. Kui segame valgupulbri 300 ml piimaga, siis saame umbes 15 g süsivesikuid ja 10g rasvasid juurde ehk siis tuleb see valgubatooniga sarnaste makrodega.

Aga valgujooki saab teha ka veega, kui on soov vähem süsivesikuid ja rasvasid tarbida. Kui tavaline valgupulber veega segatuna ei ole igaühe jaoks nii meeldiv kui piimaga, siis on olemas ka spetsiaalselt sellised valgupulbrid, mis on mõeldud veega jookide tegemiseks.

EstFiti valikust leiab sellise veega segatava valgupulbri:

KFD Clear Whey 90 420g

Koostise mõttes on valgupulbrite eeliseks veel, et mitmed nendest sisaldavad aminohappeid nagu BCAA ja EAA. Valgubatoonides neid tavaliselt ei leidu.

Kasutusvõimalused

Valgupulbrist saab võrreldes batoonidega ka rohkem asju teha. Seda ei pea mitte ainult šeigina jooma. Üks põhiline asi, millest ma valgupulbreid kasutan on toorpudrud. Väga lihtsa toorpudru saan kui segan valgupulbri piima ja kaerahelvestega, lisan banaane, marju ning maapähklivõid ja jätan ööseks külmkappi seisma. Valgupulbreid saab lisada veel näiteks jogurtitele või valmistada nendest, smuutit või jäätist. Saab ka lisada näiteks pannkoogitaignale, kuigi viimase asemel on vast lihtsam kasutada spetsiaalset valgupannkoogipulbrit.

Imendumine

Valgupulbri eeliseks on ka see, et vedelikuna sissejoodud valgud imenduvad kiiremini kui tahtke batoonina söödud. Seega kui näiteks on jäänud pikk vahe toidukordade vahel ja organism vajab kiiresti valku, siis sellisel juhul on valgujoogi joomine natuke parem valik kui batooni söömine.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks mulle isiklikult meeldivad valgubatoonid rohkem. Meeldib valgubatoone süüa. Valgujooke juua meeldib mulle vähem, aga ma kasutan pidevalt valgupulbrit toorputrude seas, mis o üks sagedastest hommikusöökidest. Üldiselt professionaalsem lähenemine lisavalkude tarbimiseks on siiski valgupulbrist jookide tegemine, kuna nii on odavam ning saab sellega täpselt täiendavat valgukogust reguleerida, praktiliselt ilma täiendavate süsivesikute ja rasvadeta. Aga batoonid on jällegi mugavad kaasa võtta.