KFD Erütritool 1kg

Tootekood: 245 Kaubamärk: KFD Nutrition Ühik: tk
-Looduslik magusaine, mis sisaldab 0 kalorit
-Ilma kõrvalmaitseta
-Umbes 75% tavalise suhkru magususest
-Ei tekita kaariest
-Kasuta nagu tavalist suhkrut
-Ei tõsta veresuhkurt
-Glükeemiline indeks 0
13,50 € 12,15 € 12,86 €/Kg
PUHAS ERÜTRITOOL – madala kalorsusega looduslik magusaine
Kasutada suhkruasendajana. 1g erütritooli = 0,7g suhkrut

Erütritool on looduslik toitev magusaine, milles on väga vähe kaloreid ning millel puudub järelmaitse. See ei tekita kaariest ja on alternatiivne magusaine diabeetikutele. Erütritool on esimene polüool, mida toodetakse kommertseesmärkidel kääritamisprotsessi abil. Lähtematerjaliks on lihtne suhkrurikas substraat, mida kääritab pärm nagu seen, et saada erütritooli.

Erütritooli on võimalik toota erinevatest süsivesikute allikatest, nagu näiteks suhkrupeedist (orgaaniline suhkur), maisist või nisust (tärklis). Süsivesikud segatakse veega ja kääritatakse loodusliku kultuuriga. See protsess sarnaneb jogurti valmistamisega piimast (jogurtis kasutatakse piimakultuure). Seejärel see filtreeritakse, tehakse kristallideks ja kuivatatakse, mille tulemusel saadakse lõpptoode, mis on vähemalt 99,5% puhas.

Erütritooli esineb looduslikult väikestes kogustes viinamarjades, melonites, pirnides ning seda võib rohkemal määral leida kääritatud toodetest nagu vein. Alates 1990. aastast on erütritooli valmistatud loodusliku protsessi abil, mida kutsutakse käärimiseks, ning seda võib lisada magustamise ja jõu andmise eesmärgil toitudesse ning jookidesse ilma, et kalorite arv tõuseks, samuti tugevdab see maitset ja loob erakordse suutunde (mouthfeel).

Erütritool maitseb ise suurepäraselt, kuid on magusaine koostisosana vähem magusam kui sahharoos. On leitud, et kombineerides veidi erütritooli intensiivsemate kalorivabade magusainetega, muutub magusus rohkem suhkruga sarnaseks. Lisaks takistab see järelmaitse ja ebameeldiva maitse teket, mida mõnikord seostatakse sellega, kui intensiivseid magusaineid kasutatakse üksi.

Bakterid ei muuda erütritooli suus hapeteks. Seetõttu ei tekita see kaariest.
Ameerika Hambaarstide Liit on võtnud omaks seisukohaavalduse, mis tunnustab suhkruvabade toitude ja ravimite rolli hea suutervise säilitamisel.

Teie keha töötleb erütritooli teistmoodi kui teisi suhkrualkohole. Teised suhkrualkoholid on suuremad molekulid, mis imenduvad aeglaselt ja ebatäielikult peensoolest verre. Need imendunud osad metaboliseeritakse organismi poolt või eritatakse uriini kaudu. Osad, mis ei imendu verre, lõhutakse jämesooles väiksemateks osadeks. Need mitteimendunud osad võivad põhjustada seedehäireid ja/või kõhulahtisust kääritamisest, mida viivad läbi jämesooles loomulikult leiduvad bakterid. Kuna erütritool on väiksem molekul kui teised suhkrualkoholid, imendub see peensoolest hästi ning eemaldatakse organismist neerude kaudu muutumatul kujul ja eritatakse uriiniga. Erütritooli ei kääritata jämesooles nagu teisi suhkrualkohole. Inimese organism ei muunda erütritooli energiaks või rasvaks ja ei anna seega kaloreid.

Ühesõnaga, kuna erütritool imendub peensoolest kiiresti ja väljutatakse organismist peaaegu 24 tunni jooksul, siis on lahtistavad kõrvaltoimed, mida seostatakse liigse polüooli tarbimisega, erütritooli sisaldavate toitude tarbimisel ebatõenäolised. Kuigi USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) nõuab kohustuslikus korras kõhulahtisuse eest hoiatavaid etikette toodetele, mis sisaldavad mõnda suhkrualkoholi, ei pea USAs erütritooli sisaldavatel toodetel seda märgist olema. Võrreldes teiste suhkrualkoholidega, on erütritool kõige kergemini seeditav.

Erütritool on suhkrualkohol, kuid tegemist ei ole suhkru ega alkoholiga. Teadlased kutsuvad neid suhkru alternatiive suhkrualkoholideks, kuna nad on süsivesikud, mille keemilisest struktuurist osa sarnaneb suhkru ja osa alkoholiga. Suhkrualkoholid on üldnimetus selliste toidu koostisosade jaoks, nagu sorbitool, maltitool ja isomalt, mida leiate paljudest suhkruvabadest ning vähese süsivesikute sisaldusega toiduainetest. Kuigi erütritool on suhkrualkohol (polüool), on ta teistest polüoolidest oma loodusliku olemuse, kalorisisalduse ja hea seeditavuse poolest erinev. Tegemist on tõesti ainulaadse toitva magusainega sarnaste seas.

Erütritooli on toiduainete ja jookide koostises kasutatud Jaapanis alates 1990. aastast ja USAs alates 2000. aastast. Selle kasutamine toitudes ja jookides kiideti Kanadas heaks 2004. aasta novembris ning seda võib toitudes kasutada ka Euroopa Liidus. Need heakskiidud põhinevad ulatuslikel ohutuskatsetel, mille on korraldanud sõltumatud raviarstid ja toksikoloogid, kes määratlesid, et erütritool on toitudes ja jookides kasutamisel ohutu.

Erütritooli esineb sellistes puuviljades, nagu pirnid, melonid ja viinamarjad, samuti seentes ning kääritatud toiduainetes nagu vein, sojakaste ja juust – seega on erütritool olnud osa inimese toidust juba pikka aega.

Erütritool on tervislik suhkru asendaja. Looduslik magusaine valgete kristallide kujul, mis ei sisalda kaloreid.

Null-glükeemilise indeksi tõttu ei tõsta see veresuhkrut. See on seedetraktile ohutu. Ideaalne inimestele, kes soovivad vähem tarbida süsivesikuid ning kes soovivad kehakaalu vähendada.

    -sobib nii kuumadesse kui külmadesse toitudesse ja jookidesse
    -100% vähem kaloreid võrreldes suhkruga
    -väga suhkru laadse maitsega
    -sobib diabeetikutele (ei mõjuta veresuhkru taset)
    -hambasõbralik
    -GMO-vaba

Ei sobi pärmi- ega juuretisepõhistesse tainastesse!

Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Toiteväärtus/100g: energiat 0 kJ (0 kcal), süsivesikuid 100 g, valke 0 g, rasvu 0 g, kiudaineid 0 g.

Tähelepanu: tarbimist alustades, võib suurtes kogustes tekitada kõhulahtisust!

Toiteväärtus 100 g kohta:
Energia väärtus 0 kJ / 0 kcal
Rasv 0 g
sh. küllastunud rasvhapped 0 g
Süsivesikud 100 g
 sh. suhkrud 0 g
 sh. polüoolid 100 g
Kiud 0 g
Valk 0 g
Sool 0 g
 
weight 1.05

Eelised:


-ei tekita kaariest

-pole nii magus kui sahharoos

-looduslik toitev magusaine

-puudub järelmaitse

-diabeedikute sõbralik

 

Ei sisalda:

-kaloreid

Toiteväärtus 100 g kohta:


Energia väärtus 0 kJ / 0 kcal
Rasv 0 g
sh küllastunud rasvhapped 0 g
Süsivesikud 100 g
sh suhkrud 0 g
sealhulgas mitmehüdroksüülsed alkoholid 100 g
Kiud 0 g
Valk 0 g
Sool 0 g