KFD Panax Ginseng 120tbl

SKU: 532
Brand: KFD Nutrition
Unit: tk
Price:
15,70 €

152,43 €/Kg
Qty.: - +
   - or -   
ženšenn
Panaxi Ginseng ehk ehk tuntuim Korea Ženženn on kõige tuntum taim, mis on oluline energiatootmiseks. Tegemist on põõsastaimega, mida leidub Põhja-Hiinas, Koreas ja Siberis. Hiinas on toniseerivat ženženni juurt energiataseme tõstmiseks ja üldise heaolutunde parandamiseks kasutatud juba üle 5000 aasta.

See on araalialiste sugukonda ženšenni perekonda kuuluv rohttaime liik. Ženšenn kasvab põhjapoolkera jahedamates piirkondades: Põhja-Ameerikas ja Ida-Aasias (peamiselt Koreas, Mandžuurias ja Ida-Siberis). See on tõenäoliselt maailmas kõige enam kasutatud ja uuritud ravimtaim. Ženšennijuur tõstab kasutamise korral organismi kohanemis- ja vastupanuvõimet. Teda tarvitatakse peamiselt stressi ja kurnatuse korral, tal on ergastav toime.

Ženšenni peetakse ka afrodisiaakumiks, see tähendab, et ta parandab sugurakkude vitaalsust ja inimese seksuaalset võimekust. Ženšenn stimuleerib ka vaimset tegevust ja mälu, aitab depressiooni vastu, tugevdab immuunsust, toniseerib närvisüsteemi, omab põletikuvastast toimet, aitab reguleerida veresuhkrut, stimuleerib valkude ja nukleiinhapete sünteesi, tugevdab südamelihase kokkutõmbeid ning aitab korrapärasel kasutamisel pikendada eluiga.

Ženšennijuurt peetakse adaptogeeniks, st suurendab kasutamise korral organismi kohanemis- ja vastupanuvõimet. Teda tarvitatakse peamiselt teena stressi ja kurnatuse korral, tal on ergastav toime. Ženšenni peetakse ka afrodisiakumiks – ta parandab sugurakkude vitaalsust ja inimese seksuaalset võimekust. Ženšennitee stimuleerib ka vaimset tegevust, tugevdab immuunsust, toniseerib närvisüsteemi, stimuleerib valkude ja nukleiinhapete sünteesi, tugevdab südamelihase kokkutõmbeid ning aitab korrapärasel kasutamisel pikendada eluiga.

Vastunäidustused
Ei soovitata manustada ägedate ja kõrge palavikuga kulgevate haiguste, uinumisraskuste ja unehäirete, närvilisuse, kõrgvererõhktõve, vähktõve korral. Vastunäidustatud on droogi kasutamine raseduse ja lapse rinnaga toitmise ajal.
Ei kasutata koos antikoagulantide, diureetikumide, MAO-ravimite, antipsühhootiliste- ja suhkurtõveravimitega.
Ženšenni ei tohi võtta koos kofeiini ega teiste toniseerivate vahenditega.
Naistele, kes põevad östrogeenist sõltuvaid vähivorme, võib ženšenn halvasti mõjuda.

Allikad:
European Medicines Agency, EMA/289964/2014, Panax ginseng C.A. Meyer, radix, 2017
Encyklopedia Zielarstwa i ziołolecznictwa, H. Strzelecka, J. Kowalski, Wydawnictwo Naukowe PWN 2000
Fitoterapia i leki roślinne, E. Lemer-Zarawska, B. Kowal-Gierczak, J. Niedworok, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2007
Adaptogenic herb ginseng (Panax) as medical food: Status quo and future prospects, Biomedicine & Pharmacotherapy 85 (2017) 120-127 Beneficial effects of Panax ginseng for the treatment and prevention of neurodegenerative diseases: past findings and future directions, Journal of Ginseng Research, 2017, 1-9 (article in press)
Panax ginseng and Panax quinquefolius: From pharmacology to toxicology, Food and Chemical Toxicology, 107 (2017) 362-372 Pharmacological and medical applications of Panax ginseng and ginsenosides: a review for use in cardiovascular diseases, Journal of Ginseng Research, 2017, 1-6 (article in press)
Role of ginsenosides, the main active components of Panax ginseng, in inflammatory responses and diseases, Journal of Ginseng Research, 41 (2017) 435-443
Ginseng and obesity: observations and understanding in cultured cells, animals and humans, Journal of Nutritional Biochemistry 44 (2017) 1-10
The secrets of Oriental panacea: Panax ginseng, Journal of Proteomics, 130 (2016) 150-159
The effect of ginseng supplement on heart rate, systolic and diastolic blood pressure to resistance training in trained males, Artery Research (2016) 15, 6-11


Kasutamine: 1 tablett päevas

Sisaldus:(1 tablett)
Korea ženšenn (Panax ginseng C.A. Meyer) 500mg, sh ginsenoside 35mg.

Koostisosad: Panax ženšenn juurekstrakt (Panax ženšenn C.A. Meyer, standardiseeritud 7% ginsenosides) täiteaine: tselluloos, glaseeraine: hüdroksüpropüül metüültselluloos, paakumisvastane aine: rasvhapete magneesiumsoolad, glaseeraine: polüetüleenglükool, paakumisvastane aine: ränidioksiid.

Hoiatus: Ära ületa soovituslikku annust. Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana! Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Ära tarvita, kui oled mõne koostisosa suhtes allergiline. Ei sobi rasedatele ja lastele.

Säilitamine: Hoia lastele kättesaamatus kohas. Toatemperatuuril, kuivas ja jahedas kohas. Kaitse niiskuse ja valguse eest. Parim enne pakendil.
Similar products
Orgaanilised taimsed valgud ja valgupeptiidid
Keto sõbralik
Sisaldab hüaluroonhapet ja biotiini
100% vegan kollageeni ehitusained
Kõrge C-vitamiini sisaldus
Ei ole sünteetilisi vitamiine
Soja ja gluteenivaba
Vähem kui 0,5 g suhkrut
SKU: 880
39,90 €
Õunasiidri äädika kummikommid
SKU: 1352
17,90 €
Vegantoode, sisaldab 22 vitamiini ja mineraalainet
SKU: 1355
29,90 €
14 mg rauda tableti kohta. C-vitamiin parendab raua imendumist
SKU: 1378
10,90 €