Welcome to www.estfit.ee webshop.
Login or Register

KFD Panax Ginseng 120tbl

KFD Panax Ginseng 120tbl

15,70 €
152,43 €/Kg

SKU: 532
Brand: KFD Nutrition
Unit: tk
Qty.:   tk Add to cart


ženšenn
-parandab reaktsioonikiirust
-tõstab toonust
-aitab jagu saada füüsilisest ja emotsionaalsest stressist

Panaxi Ginseng ehk ehk tuntuim Korea Ženženn on kõige tuntum taim, mis on oluline energiatootmiseks. Tegemist on põõsastaimega, mida leidub Põhja-Hiinas, Koreas ja Siberis. Hiinas on toniseerivat ženženni juurt energiataseme tõstmiseks ja üldise heaolutunde parandamiseks kasutatud juba üle 5000 aasta.

See on araalialiste sugukonda ženšenni perekonda kuuluv rohttaime liik. Ženšenn kasvab põhjapoolkera jahedamates piirkondades: Põhja-Ameerikas ja Ida-Aasias (peamiselt Koreas, Mandžuurias ja Ida-Siberis). See on tõenäoliselt maailmas kõige enam kasutatud ja uuritud ravimtaim. Ženšennijuur tõstab kasutamise korral organismi kohanemis- ja vastupanuvõimet. Teda tarvitatakse peamiselt stressi ja kurnatuse korral, tal on ergastav toime.

Ženšenni peetakse ka afrodisiaakumiks, see tähendab, et ta parandab sugurakkude vitaalsust ja inimese seksuaalset võimekust. Ženšenn stimuleerib ka vaimset tegevust ja mälu, aitab depressiooni vastu, tugevdab immuunsust, toniseerib närvisüsteemi, omab põletikuvastast toimet, aitab reguleerida veresuhkrut, stimuleerib valkude ja nukleiinhapete sünteesi, tugevdab südamelihase kokkutõmbeid ning aitab korrapärasel kasutamisel pikendada eluiga.

Ženšennijuurt peetakse adaptogeeniks, st suurendab kasutamise korral organismi kohanemis- ja vastupanuvõimet. Teda tarvitatakse peamiselt teena stressi ja kurnatuse korral, tal on ergastav toime. Ženšenni peetakse ka afrodisiakumiks – ta parandab sugurakkude vitaalsust ja inimese seksuaalset võimekust. Ženšennitee stimuleerib ka vaimset tegevust, tugevdab immuunsust, toniseerib närvisüsteemi, stimuleerib valkude ja nukleiinhapete sünteesi, tugevdab südamelihase kokkutõmbeid ning aitab korrapärasel kasutamisel pikendada eluiga.

Me usume, et panax ženšenn on taim, millel on mitmetasandiline aktiivsus, mis tõstab elutähtsat jõudu ja sunnib meid võitlema erinevate haiguste vastu, seega on ženšenn näidustatud peamiselt keha immuunsuse vähendamisel pärast viirus-, bakteri- ja seeninfektsioone. See on väärtuslik ressurss ülekaalukates vaimsetes pingutustes, mis parandab mälu ja kontsentratsiooni.

Vastunäidustused
Ei soovitata manustada ägedate ja kõrge palavikuga kulgevate haiguste, uinumisraskuste ja unehäirete, närvilisuse, kõrgvererõhktõve, vähktõve korral. Vastunäidustatud on droogi kasutamine raseduse ja lapse rinnaga toitmise ajal.
Ei kasutata koos antikoagulantide, diureetikumide, MAO-ravimite, antipsühhootiliste- ja suhkurtõveravimitega.
Ženšenni ei tohi võtta koos kofeiini ega teiste toniseerivate vahenditega.
Naistele, kes põevad östrogeenist sõltuvaid vähivorme, võib ženšenn halvasti mõjuda.

Ginsengi esimesi mõjusid tuleks oodata mitu nädalat, tavaliselt 3 kuud, siis peaksite lõpetama preparaatide võtmise umbes 2-4 nädalaks ja jälle alustada raviga, eeldades, et ženšenn ei mõjuta meid allergiliselt, ei põhjusta soovimatuid mõjusid, halba enesetunnet ja ei mõjuta teiste võetud preparaatidega, nt võimalik koostoime atsetüülsalitsüülhappega (aspiriin), hepariiniga - antikoagulandi toime suurenemine; samaaegne stimulantide tarbimine võib põhjustada tahhükardiat, hüpertensiooni. Samuti, kui meie seisund halveneb ženšennipreparaatide kasutamise ajal, tuleb ravi katkestada.

Toidulisand KFD  Panax ženšenn on juurekstrakt Panax ginseng C.A. Meyer pärineb Hiinast, mis on üks peamisi riike, kus ženšenni kasvatatakse ja kasutatakse sajandeid. Ekstraktil on üle 7% ginsenoside ja see vastab kõigile selle toote keemiliste ja mikrobioloogiliste spetsifikatsioonide nõuetele.

Mõju inimese närvisüsteemile
Ženšenn toimib närvisüsteemi juhtmehhanismide kaudu. Stressi ajal kohandab ta ainevahetust ja närvisüsteemi tegevust. Ženšenn avaldab mõju hüpotalamusele ja ajuripatsile, suurendades adrenokortikotroopse hormooni eritust. Selle toimel aga suureneb adrenaliininõretus neerupealistes.
Arvatakse, et ta tugevdab närve. Lisaks kaitseb ta hipokampuse närvirakke hapnikupuuduse eest. Tema toime monoamiinidele on keerukas. Ženšenn võib takistada stressist tingitud noradrenaliini ja serotoniini hulga vähenemist.
Ženšenn suurendab peaajus atsetüülkoliini vabanemist. Ženšenn parandab aju energia-ainevahetust ja mälu, suurendab mõtteteravust, vaimset töövõimet ja aitab keskenduda.(Piippo ja Salo, 2007)
Ženšenniga võib ravida kroonilist väsimust, närvisüsteemi üleväsimust, neurasteeniat, aju hapnikupuudust, vaimset nüristumist, Alzheimeri tõbe jpm. (Piippo ja Salo, 2007)

Mõju inimese kognitiivsele võimekusele
Ženšenni tarvitatakse vanurite vaimse seisundi parandamiseks. Ka mälu parandamiseks, keskendumis-, õppimis- ja tähelepanuvõime suurendamiseks ning vaimsete võimete suurendamiseks.(Piippo ja Salo, 2007) Koos muude taimsete droogidega kasutatakse teda lapseea aktiivsus- ja tähelepanuhäire sümptomite leevendamiseks.

Mõju inimese immuunsüsteemile
Ženšenn on immunostimulant ja antioksüdant. Tarbimine suurendab organismi vastupanuvõimet viirushaiguste, kiirendab gripist toibumist, ja põletike suhtes.(Piippo ja Salo, 2007)
Ühes uuringus uuriti ženšenni toimeid morfiini-indutseeritud immunosupressioonile. Morfiin tekitas tüümuse ja põrna atroofiat, see aga suudeti ženšenni saponiine manustades valdavalt tagasi pöörata. Morfiin tõstis seerumi kortiksterooni taset ja põhjustas tümotsüütide DNA fragmentatasiooni, selle saponiinid blokeerisid.

Mõju südame-vereringeelundkonnale
Ženšenn aitab kaasa veresoonte laienemisele, väikse vereringe soodustamisele ja alandab vererõhku.

Mõju mehe suguelundkonnale
Piippo ja Salo arvates ei ole ženšennil toimeid suguvõimele. Tarvitamine võib parandada erektsiooni tänu ängistuse, masenduse, veresoonte laiendamise ja väike vereringe soodustamisele. Ta suurendab seemnerakkude hulka ja liikuvust, testosterooni ja dihüdrosterooni hulka veres.(Piippo ja Salo, 2007)
Ta parandab eesnäärme seisundit, nii on katsed isasrottidega tuvastanud, et ženšenn võib ennetada prostatahüperplaasia ehk eesnäärmesuurenemuse teket.

Kasutamine: 1 tablett päevas

Sisaldus:(1 tablett)
Korea ženšenn (Panax ginseng C.A. Meyer) 500mg, sh ginsenoside 35mg.

Koostisosad: Panax ženšenn juurekstrakt (Panax ženšenn C.A. Meyer, standardiseeritud 7% ginsenosides) täiteaine: tselluloos, glaseeraine: hüdroksüpropüül metüültselluloos, paakumisvastane aine: rasvhapete magneesiumsoolad, glaseeraine: polüetüleenglükool, paakumisvastane aine: ränidioksiid.

Hoiatus: Ära ületa soovituslikku annust. Toidulisand ei asenda täisväärtuslikku toitumist. Ära tarvita, kui oled mõne koostisosa suhtes allergiline. Ei sobi rasedatele ja lastele.

Säilitamine: Hoia lastele kättesaamatus kohas. Toatemperatuuril, kuivas ja jahedas kohas. Kaitse niiskuse ja valguse eest. Parim enne pakendil.

weight 0.103

Similar products
KFD Omega 3+ 90tbl

13,80 €

Can fight depression and anxiety
Can improve eye health
Can promote brain health during pregnancy and early life
Can improve risk factors for heart disease
Can reduce symptoms of ADHD in children
Can reduce symptoms of metabolic sydrome
Can fight inflammation
Can fight autoimmune diseases
Can improve mental disorders
Can fight age-related mental decline and Alzheimer's disease
May help prevent cancer
Can reduce asthma in children
Can reduce fat in your liver
May improve bone and joint health
Can alleviate menstrual pain
May improve sleep
Good for your skin, hair, nails

View

KFD Omega 3+ 90tbl

KFD Ashwagandha 66+ 180tbl

16,90 €

Ashwagandha ehk India ženženn
-looduslik ärevuse ja stressi leevendaja
-aitab südame-veresoonkonnal püsida terve
-tugevdab immuunsust
-rahustava toimega, parandab unekvaliteeti
-hea libiidole

View

KFD Ashwagandha 66+ 180tbl

KFD Potassium 120tbl

12,50 €

Proper impulse transmission between neurons
Good muscle tone
Proper kidney function
Normal heart rhythm
The normal flow of metabolic processes and energy production
Helps muscle tone
Helps kidney function
Stimulates energy production

View

KFD Potassium 120tbl

KFD PURE MSM 600g

15,90 €

Puhas MSM, ilma magusaineteta! / 300 portsjonit
- antioksüdatiivsete ja põletikuvastaste protsesside toetamine kehas
- liigeste ja sidemete seisundi parandamine
- aitab kehal toota kollageeni ning on seeläbi kasulik ka nahale ja juustele!
- detox omadustega mis aitab kehast välja viia toksiine.

View

KFD PURE MSM 600g