KFD Potassium / Kaalium 350mg 120tbl

Tootekood: 533 Kaubamärk: KFD Nutrition Ühik: tk
Kaalium 350 mg
-Oluline mikroelement, aitab säilitada õiget vedeliku mahtu organismis.
-Positiivne mõju närvisüsteemile.
12,50 € 101,63 €/Kg
KFD Potassium e kaalium on toidulisand, mis sisaldab 350 mg kaaliumi ainult ühes ptabletis.
Elemendi allikas on kaaliumsitraat, mis on elemendi biosaadav vorm.

Kaaliumi puudulikkuse tunnused ja sümptomid on muu hulgas: lihaskrambid, kõrge vererõhk, ärritus, väsimus ja jäsemete turse.

Õige kaaliumi tarbimine põhjustab:
- korralikke impulsside edastamist neuronite vahel,
- õiget lihastoonust,
- nõuetekohast neerufunktsiooni,
- stabiilseid südamelöökide,
- võimet toota lihastööks vajalikku energiat.

Kaaliumi on vaja:
- närviimpulsside edasikandumiseks,
- happe-alustasakaalu tagamiseks veres,
- süsivesikute normaalseks ainevahetuseks,
- lihaskontraktsioonide tagamiseks.

Pakendis: 120 tabletti

SOOVITUSLIK KASUTAMINE: Võtke üks portsjon (1 tablett) üks kord päevas. Neelake kogu tablett alla klaasi veega.

HOIATUSED: Ärge ületage soovitatud päevast annust. Toidulisandit ei tohiks kasutada mitmekesise ja tasakaalustatud toitumise asemel. Ärge kasutage, kui te olete mõne lisandite suhtes allergiline. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida toatemperatuuril kuivas ja jahedas kohas. Kaitsta niiskuse ja valguse eest. Ei sobi rasedatele ja lastele.

KFD kaalium on toidulisand, mis sisaldab kaaliumkloriidi (KCl), mis lahustub vees väga hästi ja millel on kõrge biosaadavus. Meie klientide soovil asendati kaaliumtsitraat kaaliumkloriidiga, kuna see avaldas seedetraktile palju leebemat toimet. Mõlema vormi biosaadavus on väga sarnane, mida kinnitavad teaduslikud väljaanded, ning mõnel juhul võib KCl imendumine olla suurem, sest see ei põhjusta mao kaebusi, mis takistavad väärtusliku elemendi imendumist. Lisaks on kaaliumkloriid kauem tuntud ja kõige paremini uuritud vorm, mida on paljudes ravimites kasutatud juba aastaid.

Toode sobib füüsiliselt aktiivsetele täiskasvanutele, eriti atleetidele. Toodet on soovitatav kasutada lühiajalise tugeva koormusega perioodidel.

Kaalium on vajalik lihaste ja närvide korralikuks funktsioneerimiseks, reguleerib ka südame rütmi, vedeliku tasakaalu organismis ning kaitseb kõrge vererõhu eest. Kaaliumi on vaja väga erinevate haiguste vältimiseks ja raviks. Kaalium imendub kiiresti peensoolest. Tema imendumist, aga ka omastamist rakkude poolt, soodustab vitamiin B6.

Kaalium on oluline ka raku biokeemiliste reaktsioonide ja energia metabolismi tõttu. Ta osaleb valgu sünteesimisel aminohapetest (valgu seedimisel tekkiv rakutoit), aga ka süsivesikute metabolismis. Kaalium aitab glükoosist glükogeeni sünteesida. Viimane talletatakse maksas tulevase energiavajaduse katteks. Nii on kaaliumil kanda oluline roll ka inimorganismi normaalses arengus ja kasvamises, sealhulgas lihaste kasvamises.

Kaaliumi ööpäevane vajadus täiskasvanud inimese jaoks on erinevatel andmetel umbes 1,4…3,0g. Konkreetne vajadus sõltub inimeste kehakaalust, füsioloogilisest seisundist, kehalisest aktiivsusest, elukoha kliimast jne.

Kaaliumi liiga madalas tasemes on ennekõike süüdi ebatervislik igapäevamenüü, mis sisaldab aina enam töödeldud ja suure soolasisaldusega kiir- ja valmistoite. Organism omastab küll kaaliumi väga hästi (isegi väikestest annustest tervelt 90%), aga samas ei kannata see palju töötlemist. Ehk mida värskem ja vähem töödeldud on meie igapäevane toit, seda rohkem omastame sellest kaaliumi.

Kaaliuminappuse põhjuseks on üldjuhul liiga vähe puu- ja köögivilju toidus.
Kaaliumi leidub ohtralt rosinates, kuivatatud virsikutes, kuivatatud ploomides, kapsas, lillkapsas, tomatis, kartulis (eriti koores), porgandis, sibulas, peedis, spinatis, hernes, rõikas, aprikoosis, õunas, banaanis, viinamarjades, apelsinis, pähklites, selleris, päevalilleseemnetes, mustikas, maasikas, kirssides, teraviljasaadustes. Seda on ka kala, liha- ja piimatoodetes, aga väiksemal määral.

Kaaliumivajadus suureneb:
-oksendamise ja kestva kõhulahtisuse korral,
-rohke higistamise korral,
-diureetikumide kasutamisel,

kaaliumi suurenenud väljutamisel uriiniga, mis võib olla tingitud:
-ülemäärasest naatriumi, kohvi, suhkru ja/või alkoholi tarvitamisest või
madalast veresuhkru tasemest.

Kaaliumi defitsiidi sümptomiteks on lihasnõrkus ja häired südametöös ning psüühikas. Madal kaaliumitarbimine võib kutsuda esile naatriumi peetuse ja vererõhu tõusu. Kaaliumirikast toitumist seostatakse soodsate mõjudega südame-veresoonkonnahaigustele.

Kaaliumi defitsiidi esmaste sümptomite hulka kuuluvad ka üldine nõrkus, unetus ning pehmed/lõdvad lihased, südamerütmihäired, kõrgenenud vererõhk, lihaskrambid. Vinnlööve noorukitel ja kuiv nahk eakamatel inimestel võib samuti olla kaaliumi defitsiidist tingitud.

Koostis: kaaliumkloriid (kaalium), kandja: maltodekstriin, kapsli kest: želatiin, paakumisvastane aine: ränidioksiid


 
weight 0.123