Tere tulemast www.estfit.ee e-tellimiskeskusesse.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

KFD L-Glutamine 500g Glutamiin

KFD L-Glutamine 500g Glutamiin

18,90 €
37,80 €/Kg

Tootekood: 202
Kaubamärk: KFD Nutrition
Ühik: tk

Parameetrid


* Vali maitse

Lisa korvi

100 portsjonit, 1 portsjon 19 senti
Glutamiini kasutamine tagab sportlastel kiirema taastumise, suurema töövõime lihastreeningul, lihasjõu kerge juurdekasvu.
Glutamiin parandab ka tähelepanu ja keskendumisvõimet, reaktsioonikiirust ja vähendab väsimusmärke
Glutamiin on eriti kasulik suvel, kui soovite vabaneda keharasvast, ilma et kaotaksite lihasmassi

KFD Premium Glutamiin on 100% puhas, maitsestatud L-glutamiin.

Glutamiin on asendatav aminohape, mida organism toodab aminohapetest valiin, leutsiin ja isoleutsiin. Glutamiin on vajalik kõigile organismi kiiresti jagunevatele rakkudele, eriti soolestiku limaskestale ja valgeverelibledele. Need rakud katavad glutamiini vajaduse toidust või kui ei jätku, siis organismi glutamiinivarudest. Olukordades, kus stressitase on kõrge (näiteks vigastuse, põletiku või intensiivse treeningu korral), organismi glutamiinivajadus suureneb, mõnikord isegi nii palju, et glutamiini kulub rohkem kui organism suudab seda toota. Sel juhul on glutamiin tinglikult asendamatu aminohape, mis tähendab, et puudujääk tuleb korvata.

Kõige enam esineb glutamiini skeletilihastes, seal on ta 60% kõige enam esinev aminohape. Toiduga saab organism väga väikese koguse glutamiini, kõigest 4-8%, seega näiteks 200g proteiini korral vaid 8 -16%. Glutamiin hävib kuumusega, seega keedetud või praetud lihas on tema sisaldus minimaalne.

Kõik stresssituatsioonid - treening, psüühiline koormus, vigastus, haigus - kutsuvad esile kõrgenenud glutamiini vajaduse, sest lisaks kortisooli kontsentratsiooni tõusule vabaneb lihastest ka palju glutamiini. Stressi puhul on esimene aminohape, mis lihastest lagundatakse, just glutamiin, seejärel vabanevad juba teised aminohapped. Seega, glutamiin esineb organismis justkui teiste aminohapete kaitsjana. Kataboolse stressi puhul kasutatakse energiaallikana just hargnenud ahelaga aminohappeid BCAA, nende kasutamine võib intensiivsel treeningul tõusta kuni 15%. Seega peaks 30min enne treeningut kasutama just BCAA-d sisaldavaid preparaate, sest neid võtab organism kergelt omaks ja hoiab ära lihaskoe lagunemise.

Glutamiini kasutamine tagab sportlastel kiirema taastumise, suurema töövõime lihastreeningul, lihasjõu kerge juurdekasvu. Kõrvalnähud tervetel sportlastel ja tervetel inimestel puuduvad. Glutamiin parandab ka tähelepanu ja keskendumisvõimet, reaktsioonikiirust ja vähendab väsimusmärke. Glutamiin stimuleerib valgu sünteesi, mille tulemuseks on tugevuse ja lihaskasvu paranemine. Toode sobib nii jõutreeningu kui ka kestvusalade korral.

Intensiivse treeningu ajal glutamiini tase sinu kehas alaneb ja see vähendab tugevust, vastupidavust ja taastuvust. See võib võtta aega rohkem kui 6 päeva, et glutamiini tase uuesti normaliseeruks- ja glutamiin mängib valkude sünteesil olulist rolli. Uuringud on näidanud, et L-Glutamiini lisandid aitavad säilitada lihaskudet ja valkude ainevahetust.

Eriti kasulik on see inimestele, kes tahavad kaalust alla võtta. Eriti suvel, kui tahate lahti saada keharasvast ilma, et kaotaksite lihasmassi. Glutamiin on vajalik kogu keha optimaalse jõudluse saavutamiseks. Teie kehas vajab kõige rohkem glutamiini peensool ja immuunsüsteem. Kuna glutamiini tase treeningute ajal alaneb, siis on ka kulturistid haigustele vastuvõtlikumad, sellepärast ongi L-Glutamiini lisandid nii olulised, et nad aitavad hoolitseda oma keha eest, mitte ainult kasvatada lihaseid.

Glutamiin on eriti kasulik suvel, kui soovite vabaneda keharasvast, ilma et kaotaksite lihasmassi.

L-Glutamiini lisandid aitavad säilitada lämmastiku taset ja hoiab ära lihaste kahanemise.

Glutamiin on süsiniku ja lämmastiku doonor ja aitab taastada glükogeeni taset mis omakorda annab energiat. Glutamiin on lihasvalkude olulisim koostisosa, mis aitab taastada ja ehitada lihaseid:

 • Glutamiin on seotud valgusünteesiga. See takistab teie lihaste vähenemist ja on kasulik ka teistele keharakkudele.
 • Glutamiin on vajalik intensiivse treeningu ajal, aidates säilitada selle taset.
 • Glutamiin aitab tugevdada teie immuunsüsteemi. Kulturistidele on see oluline, sest rasked treeningud vähendavad glutamiini taset oluliselt. (Glutamiin on teie immuunsüsteemi esmane energiaallikas.)
 • Glutamiin on teie soolestikus üks tähtsamaid toitaineid.

Miks ma peaksin võtma L-Glutamiini?
Isegi kui L-Glutamiin on kulturistidele väga oluline toidulisand, pole see mõeldud ainult neile. Glutamiin on vajalik ka soolestiku funktsiooni säilitamiseks ja toetab immuunsüsteemi. Pärast seda kui glutamiin on lihases sünteesitud vabastatakse see vereringesse ja transporditakse neeru, maksa, peensoolde ning lõpuks immuunsüsteemi.

Glutamiini kasutavad valged verelibled ehk trombotsüüdid ja need aitavad kaasa normaalse immuunsüsteemi tagamisel.  Inimesed, kellel on lihaste või immuunsüsteemi haigused (nagu vähk või AIDS), kes pole ise võimelised glutamiini tootma, saavad abi glutamiini ja ka teiste aminohapete preparaatidest. Glutamiini puuduse korral on oht haigestuda või kaotada lihasmassi.

Kasutamine: sega 5g (1 tasane kulp) 150-200ml külma vee või mahlaga. Kasuta vastavalt individuaalsetele vajadustele, kuid mitte rohkem kui 1 kord päevas. Parim aeg on võtta enne ja pärast trenni või enne hommikusööki ja enne magama minemist.

Koostisosad: L-Glutamiin, happesuse regulaator: sidrunhape, aroomid, magustaja: sukraloos.
Koostisosad (maitsestamata versioonil): L-glutamiin, happesuse regulaatror: sidrunhape.

 Sisaldus 1 portsjoni (5g) kohta (maitsestamata verioon): L-Glutamiiin 4990 mg.
 Sisaldus 1 portsjoni (5g) kohta (magustatud versioon): L-Glutamiiin 4645 mg.

 Hoiatus: Mitte ületada soovituslikku annust. Ära kasuta, kui oled mõne koostisosa suhtes allergiline. Toidulisand ei asenda täisväärtuslikku toitumist. Ei sobi inimestele, kellel on neeru või maksa haigus.

Säilitamine: suletud konteineris, toatemperatuuril, kuivas ja hästi ventileeritud, lastele kättesaamatus kohas.

Maaletooja: EstFit OÜ, Allika tee 7, Peetri, Harjumaa. www.estfit.ee
 

weight 0.5
 • Aitab hoida vett lihastes ja loob eeldused proteiinisünteesiks
 • Stressi puhul kataboolsed steroidhormoonid ja katehoolamiinid - adrenaliin ja noradrenaliin - vabastatakse neerupealistest, põhjustades lihaste lagundamise kaudu negatiivse valgubilansi. Glutamiini manustamine aitab seda takistada
 • Glutamiin aitab ka immuunsust tõsta, sest ühe tähtsaima organismi antioksüdandi - glutatiooni - süntees sõltub just glutamiinist
 • Tugevdab immuunssüsteemi
 • Tõstab glükogeenisisaldust skeletilihastes
 • Tõstab vere puhveromadusi
 • Stimuleerib valgusünteesi
 • Väldib lihaskoe lõhustumist
 • Stimuleerib kasvuhormooni produktsiooni
 • Kiirendab soolestiku motoorikat
 • Reguleerib organismi happe-leelistasakaalu

Ei sisalda värvaineid ega kahjulikke ja ebavajalikke lisaaineid.

100% puhas Glutamiin

 

 


Sarnased tooted