Welcome to www.estfit.ee webshop.
Login or Register

KFD Ashwagandha 66+ 180tbl

KFD Ashwagandha 66+ 180tbl

SKU: 523
Brand: KFD Nutrition
Unit: tk


Ashwagandha ehk India ženženn
-looduslik ärevuse ja stressi leevendaja
-aitab südame-veresoonkonnal püsida terve
-tugevdab immuunsust
-rahustava toimega, parandab unekvaliteeti
-hea libiidole

ASHWAGANDHA -
Organism tippvormi ja seda 100% looduslikult ning ilma kõrvalmõjudeta!

Peale vaimse pinge maandamise aitab ashwagandha ka südame-veresoonkonnal püsida terve, samuti on ashwagandha heade adaptogeensete omadustega.

Soovitatav kogus 1 tablett 1 kord päevas toidu ajal või peale sööki sooja veega.

Sisaldus (1 tablett)
Ashwagandha juure ekstrakt 200mg
Sh vitanoliidid 10mg

Koostisosad: Täiteaine: tselluloos, ashwagandha juureekstrakt (Withania Somnifera L.), klaasaine: hüdroksüpropüülmetüültselluloos, paakumisvastane aine: rasvhapete magneesiumsoolad, klaasaine: polüetüleenglükool, paakumisvastane aine: piidioksiid. Võib sisaldada piima.

 Ashwagandha kui looduslik stressi leevendaja

Nii nagu žen-ženn on tuntud Hiina traditsioonides, on aswagandha (lad.k Withania somnifera) pikad ja pruunid juured mänginud keskset rolli juba mitmeid tuhandeid aastaid India rahvuslikus meditsiinis. Taim kasvab põõsana peamiselt Indias ja Nepaalis ning tema õied on väiksed ja rohelised, küps vili punakas-oranž, mis sarnaneb meile tuntud füüsaliga (Physalis).

Ashwagandha kui looduslik stressi leevendaja
Ashwagandha, rahvapärase nimetusega talvekirss on tuntud peamiselt kui stressi leevendaja ning on arvatud adaptogeenide hulka. Ent erinevalt Hiina žen-ženni stimuleerivast toimest on ashwagandha uinutava ja rahustava toimega. See taim on üks väheseid rahustavaid adaptogeene, mida on traditsiooniliselt kasutatud ärevuse, halbade unenägude, kerge obsessiiv-kompulsiivse häire, unetuse ja närvisüsteemi töö parandamiseks. Ladina keeles tähendabki ashwagandha otsetõlkes kui «unetekitaja», kuid taime nimi ashwagandha tuleneb siiski sanskriti keelest ja see on kombinatsioon sõnadest «ashva», mis tähendab hobust ning «gandha», mis tähendab lõhna. Selle taime juurel on tugev aroom, mida on kirjeldatud kui hobusele omast.

Mis on adaptogeen?
Adaptogeenid on ergutavad, peamiselt looduslikku päritolu ained. Teadlased pole küll lõpuni aru saanud, kuidas adaptogeenid töötavad, aga teatakse, et need on efektiivsed, eriti hormoonaalsüsteemi tasakaalustamisel. Adaptogeensed taimed toovad keha tasakaalu tagasi olenemata siis, kas esineb nt kilpnäärme üle- või alatalitus.
Adaptogeenid aitavad kaitsta organismi ümbritseva keskkonna kahjulike mõjutuste eest, parandavad elundite talitlust ning hoiavad organismi kõrvale kalletest. Samuti soodustavad adaptogeenid ainevahetust ning võimaldavad kehal töötada säästlikul režiimil, mis aitab haigustele vastu seista.

Toetav abivahend põletikelistele hädadele
Ashwagandha juur toimib põletikuvastaselt ja on kasulik fibromüalgia (haigus, mis väljendub eelkõige lihases esineva valuga, millega võib kaasneda katsumisel tundlike kühmude esinemine), rahutute jalgade sündroomi, Tourette’i sündroomi (mittetahtlikud helid, häälitsused või sõnad) kerge vormi ja osteoartriidi toetuseks. Hästi aitab see ka autoimmuunhäirete puhul, mis mõjutavad lihaseid ja liigeseid, nagu reumatoidartriit (krooniline e. edasiarenev liigesepõletik), anküloseeriv spondüliit (krooniline lülisamba haigus), polümüosiit (hulgilihase põletik) ja reumaatiline polümüalgia (iseloomulik kaela-, õla-, reie- ja puusalihaste valulikkus ja hommikune jäikus). Iseäranis tõhusalt toimib taim liigesprobleemide puhul siis, kui jätta toitumisest välja jahutooted ja suhkur, kui põhiline põletiku tekitaja).
Ashwagandha parandab meeste viljakust (suurendab spermatosoidide arvu ja seemnerakkude liikuvust), on suguiha tugevdav ning tänu oma rauasisaldusele aitab aneemia puhul. Ashwagandha stimuleerib ka kilpnäärme talitlust. Uuringud hiirtel on näidanud märkimisväärset hormoonide T3 ( 18 %) ja T4 ( 111 %) taseme tõusu pärast 20-päevast kasutamist (Panda, 1998).

Hoiatus
Kuna ashwagandha aeglustab kesknärvisüsteemi toimimist, on soovitav vähemalt 2 nädalat enne planeeritavat operatsiooni ja anesteesia saamist ashwagandha tarvitamine peatada, kuna manustatavate ravimite toime võib olla taime kasutamise ajal ettearvatust tugevam. Samuti võib ashwaganda suurendada unerohtude ja rahustite mõju, mistõttu ei tohiks neid koos tarvitada. Ka ei soovitata taime kasutada rinnaga toitmise ja raseduse ajal.

Toidulisandid ei asenda mitmekesist toitumist. Päevast tarbimist mitte ületada. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Mis on Ashwagandha?

Ashwagandha on ajurveda, traditsioonilise India ravitsemissüsteemi lipulaevaks olev ravimtaim. Seda ravitaime on tuntud juba sajandeid, kuid alles nüüd kogeb see suurt ülemaailmset tuntust tänu hiljutiste meditsiini- ja farmakoloogiauuringute plahvatuslikule mõjule. Ashwagandha soodustab tasakaalu kehas tuues keha tagasi algsesse balanssi, näiteks aitab taim nii kilpnäärme ala- kui ületalituse ning teiste hormonaalsüsteemide tasakaalutuste puhul.

Ashwagandha on liigitatud adaptogeensete taimede hulka, mis suurendab organismi võimet ise reguleerida võtmetähtsusega süsteeme, eriti neuroloogilist, immuun, reproduktiivset, endokriinset ja energia tootmise süsteemi. Adaptogeenid on loomulikud ainevahetuse ja hormoonsüsteemi reguleerijad, mis suurendavad inimese võimet kohaneda stressi tekitavate tingimuste ja keskkonnateguritega ja samal ajal vähendavad kehale nende teguritest tulenevaid kahjustusi. Erinevalt teistest adaptogeensetest stimuleeriva toimega taimedest mõjub Ashwagandha rahustavalt ja maandavalt.

Miks KSM-66 Ashwagandha juure ekstrakt on parim? 

Selleks, et ravimtaim saaks toimida süsteemsel tasemel, peab sellel olema fütokemikaalide kompleksne segu, millel on inimkehale lai toimeulatus. Ashwagandha on üks väheseid ravimtaimi, millel on sellist tüüpi kompleksne segu. Kuna Ashwagandha tegutseb süsteemsel tasandil, on sellel üle 20 eraldiseisva kasutusvõimaluse, mida kirjeldavad ka taimeraviõpikud.

See eriline täisspektriga KSM-66 Ashwagandha juure ekstrakt on ekstrakt, mis säilitab erinevate koostisosade tasakaalu sellisena, nagu see on algses ravimtaimes, ilma ühe koostisosa ülekaaluta. Arvatakse, et ashwagandha ravimtaime tõhusus tuleneb erinevate koostisosade, peamiselt alkaloidide nagu vitaniin, sonniferiin, tropiin ja steroidsed laktoonid nimega vitanoliidid, kompleksest segust. Kõik need komponendid peavad olema esindatud oma loomulikes proportsioonides, ja seetõttu on oluline, et ekstrakt oleks täisspektriga.

KSM-66 Ashwagandha juure ekstrakt on standardiseeritud suurima vitanoliidide protsendini, mis praegu turul saadaval on, >5% HPLC abil, saadud üksnes otse taime juurtest.

KSM-66 Ashwagandha ekstrakt annab pikaajalist energiat ja toetab närvisüsteemi

Teadlased väidavad, et Ashwagandha suurendab lihastes energiatootmist, kuna omab kasulikku mõju raku mitokondrite aktiivsusele, vähendades seeläbi rakuenergia molekulaarse üksuse, adenosiintrifosfaadi (ATP) lagundamise eest vastutava ensüümi aktiivsust. On märgatud, et Ashwagandha tõstab ka kreatiinitaset, mille tulemuseks on veelgi enam ATP aktiivsust, tootes kiiresti energiat ilma järsu languseta. Lisaks toetab Ashwagandha juure ekstrakt närvisüsteemi ja neerupealiseid, aidates säilitada energiatasemeid stressirohketel aegadel ja ennetades keha „läbipõlemist“. Toode sobib nii tervise- kui profisportlastele ning tervisega kimpus olevatele inimestele.

KSM-66 omab ulatuslikku kogumit teadusuuringuid ja kliinilisi uuringuid tõestatud toimest

Teadusruuringutel keskenduti peamistele KSM-66 Ashwagandha kasutusvõimalustele, mis on järgmised:

 • Ärevuse ja stressi leevendamine: uuring näitas, et KSM-66 saavutas väga märkimisväärse stressi ja ärevuse vähendamise ja seerumi kortisoolitaseme languse (27,9% langus).
 • Kardiorespiratoorne vastupidavus: uuringus osalenud sportlased, kes võtsid KSM-66, demonstreerisid oluliselt suuremat kardiorespiratoorse vastupidavuse (VO2max) ja Maailma Tervishoiuorganisatsiooni elukvaliteedi küsimustiku enesehinnanguliste tulemuste paranemist.
 • Kognitiivsed võimed ja mälu: üle 50 osalejaga uuring näitas statistiliselt olulist põhikomponentide paranemist Wechsleri mäluskaalal ning tegutsemise ja tähelepanu osas KSM-66 kasutamise korral.
 • Seksuaalfunktsioon ja testosteroonitase meeste puhul: uurimus näitas, et KSM-66 tootis märkimisväärse spermatosoidide koguse suurenemise, sperma kontsentratsiooni ja liikuvuse, seerumi LH ja testosterooni osas.
 • Naiste seksuaalfunktsioon: uuring näitas paranemist naiste seksuaalses mõnede näitajate põhjal, mida tavaliselt kasutavad günekoloogid, et hinnata iha, erutust, libestumist, rahuldust ja orgasmi.
 • Stress, kehakaalu säilitamine ja üldine heaolu: osalejatel, kes võtsid KSM-66te, olid madalamad stressiskaalade tulemused, kortisoolitase ja KMI, ning paranenud skoor Oxfordi õnnelikkuse skaalal.
 • Lihasjõud, lihasmass, lihaste taastumine ja testosteroon: uuringu tulemusena leiti KSM-66 olevat efektiivne tervete sportlike täiskasvanute lihasjõu, lihasmassi, keha rasvasisalduse ja testosterooni tootmise parandamisel. KSM-66 lühendas ka lihaste taastumisaega.
 • Une kvaliteeti ja lõõgastumine: uuringus osalejate puhul, kes tarvitasid KSM-66te, ilmnes paranenud une kogemine, mida hinnati füsioloogiliste näitajate põhjal nagu une latents ja une tõhusus ning psühhomeetriliste näitajate põhjal nagu Pittsburghi unekvaliteedi indeks ja Hamiltoni ärevuse hindamisskaala.
 • Perimenopausi sümptomid: naiste perimenopausi sümptomeid iseloomustavad erinevad somaatilised, vasomotoorsed, seksuaalsed ja psühholoogised sümptomid, nagu suurenenud ärevus, ärrituvus ja meeleolu kõikumised. Uuring näitas, et KSM-66 toidulisandit tarvitavatel naistel leevendusid perimenopausi sümptomid arvestatavalt, ning paranesid nii psühholoogilised kui bioloogilised tulemusnäitajad.
 • Üldise tervise paranemine eakate inimeste puhul: nagu on laialdaselt dokumenteeritud, kogevad vananevad täiskasvanud suurt psühholoogilise ja füsioloogilise heaolu langust. Vanemaealiste täiskasvanute uuring näitas, et KSM-66 tarbimise viis kognitiivse toimimise, unekvaliteedi, füüsilise vormi ja psühhosotsiaalse heaolu märkimisväärse paranemiseni.
 • Eluea pikenemine: uuring loomadega näitas, et KSM-66 ashwagandha pikendas eluiga 21% võrra. Uuringus kasutati varbusse (Caenorhabditis Elegans), kuna nende ainevahetusprotsessid sarnanevad inimeste omadele.
 • Immuunsuse tugevdamine: Šveitsi albiinohiirtega läbiviidud uuringus pärssis KSM-66 tsüklofosfamiidi poolt esile kutsutud neutropeeniat. Neutrofiilide arvu langus moodustas vaid 33% langusest ravimiga esilekutsutud kontrollgrupi puhul ja oli oluliselt parem kui geneerilise ashwadangha puhul.

NB! Ashwagandha juurt mitte tarvitada koos antidepressantide, insuliini või kilpnäärme ravimitega.

weight 0.117

Similar products
KFD Melatonin 200tbl

12,50 €

Melatoniin on hormoon, mida toodetakse meie ajus
-reguleerib meie keha biorütme
-aitab magama jääda ning magada
-on ka tugev antioksüdant
-tugevdab ka organismi kaitset vähi, eriti rinnavähi vastu
-toetab meie immuunsüsteemi

View

KFD Melatonin 200tbl

KFD Pure Choline 200g

14,90 €

- aitab säilitada homotsüsteiini normaalset ainevahetust,
- aitab säilitada normaalset rasvade ainevahetust,
- aitab maksal korralikult toimida.

View

KFD Pure Choline 200g