KFD GOJI berries 500g

Артикул: 452 Бренд: KFD Nutrition Единица: tk

Supertoit, kõrge antioksüdantide ja vitamiinide sisaldusega kuivatatud marjad. Söö nagu rosinaid, maitsesta nendega putrusid, salateid, kooke, teed, müslit, jogurtit. Goji on Tiibetlaste pikaealisuse saladus!

Mis on Goji marjad?

Goji marjad ehk harilik taralõng või hundimarjad on  Hiinas, Mongoolias ja Himaalaja piirkonnas igihaljastel põõstastel kasvavad marjad, mida paljud rahvad lausa supermarjadeks nimetavad ja selleks on ka kamaluga põhjust. On teada, et Tiibeti mungad kasutasid goji marju nende kasulike omaduste tõttu juba 7. sajandil.
Kuna Goji marjad on viimastel aastatel maailmas üha enam populaarsust kogunud, siis on nende kohta avaldatud tuhandeid uurimusi, mis kinnitavad marjade kasulikke omadusi.

Miks on Goji marjad kasulikud?

* sisaldavad looduslikult suurt hulka erinevaid kasulikke vitamiine ja 18 erinevat aminohapet, mis teevad neist eriti hea allika valkude saamiseks (goji marjades on 10-14% proteiini)
* sisaldavad 21 erinevat mineraal- ja mikroelementi (nt fosforit, tsinki, kaltsiumit, rauda, magneesiumit, mangaani, kroomi, vaske, naatriumit jne)
* kõrge antioksüdantide sisaldusega (isegi 20 korda rohkem kui meile tuntud tervisemarjades jõhvikates), seega takistavad organismis vabade radikaalide tegevust ja takistavad vananemist. Goji marjad sisaldavad ohtralt kasulikke beeta-karotiine ja zeaxantiine, millest viimase pidev kasutamine vähendab vanusest tingitud silmanägemise kehvenemist.
* „laetud“ eriti suure koguse C-vitamiiniga (ca 150mg/100 grammi kohta, lausa 50 korda rohkem kui nt apelsinis), seega tugevdavad immuunsüsteemi ja hoiavad viirused eemale
* Kõrge toiteväärtusega, taastavad jõudu peale pingutust
* hoiavad organismi ja välimuse noorena (näiteks aitavad kaasa pikaealisusele ja hoiavad ära kortsude teket)
* hoiavad organismi tervena (kaitsevad maksa, parandavad silmanägemist ning verevarustust, ergutavad viljakust, on põletike- ja vähivastase toimega, hoiavad vererõhu ja kolesteroolitaseme kontrolli all, tugevdab lihaseid ja luid)
* leevendavad menopausi kaebuseid
* aitab alandada kehakaalu
* leevendab stressi ja ärevust
* tagab parema une

Kuidas Goji marju kasutada?

Goji marjade soovitatav päevane annus on ca 1-2 spl.Neid võib lisada müslile, jogurtisse, putrudesse, salatitesse, kookidesse, dessertidesse või süüa niisama tervisliku snäkina. Goji marjadest võib valmistada ka teed – vala marjadele keedetud kuum vesi peale ja lase ca 5 minutit tõmmata! Hiinas lisatakse Goji marju tihti supipuljongisse. Hoia Goji marju peale avamist kinnises purgis, kuivas ja jahedas kohas.

Legendid Goji marjade kohta
Üks legend räägib, et kunagi ammu-ammu kasvas ühe budistliku templi kaevu kohal põõsas, mille okstelt kukkus pidevalt kaevu vette Goji marju. Kõik, kes selle kaevu vett pidevalt jõid, said hea tervise, kauni jume, terved hambad ning juuksed. Teise legendi järgi elanud mees nimega Li Qing, kes igapäevaselt Goji marju sõi, lausa 252 aastat vanaks! Goji on Tiibetlaste pikaealisuse saladus!

 

weight 0.5